BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
Bus: 15
7:18 am 1144 DOUGLAS AVENUE
7:18 am DOUGLAS @ LEXINGTON AVE
7:20 am UNION AV @ PLYMOUTH RD
7:21 am CARL AV @ DOUGLAS AV
7:25 am MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
7:29 am FRUIT HILL AV @ COTTAGE AV
7:33 am METCALF AV @ MEADOW AV
7:40 am SMITH ST @ MCARTHUR DR
7:41 am LEE LN @ STANDISH AV
7:47 am MINERAL SPRING AV @ BROWN AV
7:51 am 11 PURITAN ST
7:55 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:37 pm 11 PURITAN ST
2:43 pm DOUGLAS @ LEXINGTON AVE
2:48 pm DOUGLAS AV @ CARL AV
2:50 pm PLYMOUTH RD @ UNION AV
2:54 pm MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
3:09 pm BROWN AV @ MINERAL SPRING AV
3:12 pm SMITH ST @ MCARTHUR DR
3:13 pm LEE LN @ STANDISH AV
3:15 pm COTTAGE AV @ FRUIT HILL AV
3:20 pm METCALF AV @ MEADOW AV
Bus: 16
7:27 am BENNETT ST@ATLANTIC AV
7:30 am BENNETT ST @ LYDIA AV
7:32 am SUDBURY ST @ TARKLIN ST
7:35 am YOUNG ST @ PALM ST
7:40 am FERA ST @ NEW ST
7:47 am 408/412 ANGELL ROAD
7:55 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:41 pm 408/412 ANGELL ROAD
2:43 pm BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
2:47 pm FERA ST @ NEW ST
2:48 pm PALM ST @ YOUNG ST
2:51 pm SUDBURY ST @ TARKLIN ST
2:52 pm LYDIA AV @ BENNETT ST
2:53 pm BENNETT ST @ ATLANTIC
Bus: 17
7:38 am 256 GENTIAN AV
7:40 am WOODBINE ST @ SHERMAN AV
7:42 am 5 SHERMAN AVENUE
7:45 am SMITHFIELD RD @ CHESTNUT ST
7:47 am SMITHFIELD RD @ BARRY CT
7:49 am SMITHFIELD RD@ANDOVER ST (SMITHFIELD
7:55 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:38 pm SMITHFIELD RD@ANDOVER ST (SMITHFIELD
2:39 pm SMITHFIELD RD @ BARRY CT
2:42 pm CHESTNUT ST @ SMITHFIELD RD
2:44 pm 5 SHERMAN AVENUE
2:46 pm SHERMAN AV @ WOODBINE ST
2:48 pm 256 GENTIAN AV
2:51 pm 1144 DOUGLAS AVENUE
Bus: 18
7:38 am CHARLES ST No Intersection
7:38 am CHARLES ST @ OBED AV
7:40 am CHARLES ST @ JANE ST
7:41 am CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
7:43 am CHARLES ST @ JOSEPHINE ST
7:55 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:41 pm CHARLES ST @ OBED AV
2:43 pm CHARLES ST @ JANE ST
2:44 pm CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
2:45 pm CHARLES ST @ JOSEPHINE ST
Bus: 19
7:54 am TIFFANY ST@THELMA ST
7:56 am ROSNER AV @ WOODWARD RD
8:00 am IRVING ST 100′ FROM MSA
8:01 am MINERAL SPRING AV @ COLTON DR
8:05 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:38 pm COLTON DR @ MINERAL SPRING AV
2:39 pm IRVING ST 100′ FROM MSA
2:40 pm WOODWARD RD @ ROSNER AV
2:44 pm THELMA ST @ TIFFANY ST
Bus: 22
7:51 am BAIRD @ 100′ FROM MSA
7:54 am ATWOOD AV @ DORMAN AV
7:56 am VINCENT AV @ ADA ST
7:58 am VINCENT AV @ CHARLES ST
8:05 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:41 pm CHARLES ST @ VINCENT AV
2:42 pm VINCENT AV @ ADA ST
2:44 pm DORMAN AV @ ATWOOD AV
2:46 pm BAIRD AV @ MINERAL SPRING AV
Bus: 23
7:50 am ORLANDO DR@MARK DR
7:52 am BORAH ST @ FLORENCE ST
7:56 am COOPER ST @ REMINGTON ST
7:59 am IVAN ST @ OLNEY ST
8:05 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:40 pm OLNEY ST @ IVAN ST
2:42 pm COOPER ST @ REMINGTON ST
2:45 pm BORAH ST @ FLORENCE ST
2:48 pm ORLANDO DR @ MARK DR
Bus: 25
7:09 am GREYSTONE AV@WATERMAN AV
7:12 am JACKSONIA DR @ JOSLIN ST
7:17 am SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
7:18 am 593 SMITHFIELD ROAD
7:21 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
7:24 am RIVERVIEW DR @ LAKE DR
7:27 am ROBINS WY @ HICKORY RD
7:32 am Derby @ 100′ From MSA
7:33 am ALEXANDER ST @ LEXINGTON AV
7:35 am ALEXANDER ST @ FRIENDSHIP ST
7:38 am BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:35 pm BIRCHWOOD MIDDLE SCHOOL
2:37 pm FRIENDSHIP ST @ ALEXANDER ST
2:38 pm ALEXANDER ST @ LEXINGTON AV
2:39 pm Derby @ 100′ From MSA
2:40 pm DERBY AV @ MINERAL SPRING AV
2:44 pm ROBINS WY @ HICKORY RD
2:47 pm LAKE DR @ RIVERVIEW DR
2:50 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
2:53 pm 593 SMITHFIELD ROAD
2:55 pm SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
3:00 pm JACKSONIA DR @ JOSLIN ST
3:03 pm WATERMAN AV @ GREYSTONE AV

 

CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL
Bus: 14
8:07 am HOMEWOOD AV@BALSTON ST
8:11 am HUMBERT ST @ DAIL DR
8:15 am FRUIT HILL AV @ METCALF AV
8:18 am WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
8:19 am 1 FALCO ST – WAY TO GROW
8:21 am WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV
8:25 am ZIPPORAH ST@MANNING ST
8:27 am ZIPPORAH ST @ WOONASQUATUCKET AV
8:30 am WOONASQUATUCKET AV @ CHANDLER ST
8:37 am WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
8:43 am JACKSONIA DR @ ELMORE AV
8:44 am 100 MORGAN AV
8:50 am CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL
3:17 pm 100 MORGAN AV
3:18 pm JACKSONIA DR @ ELMORE AV
3:20 pm WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
3:30 pm WOONASQUATUCKET AV @ CHANDLER ST
3:31 pm WOONASQUATUCKET AV @ ZIPPORAH ST
3:33 pm ZIPPORAH ST@MANNING ST
3:36 pm WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV
3:38 pm 1 FALCO ST – WAY TO GROW
3:39 pm WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
3:42 pm METCALF AV @ FRUIT HILL AV
3:45 pm HUMBERT ST @ DAIL DR
3:56 pm HOMEWOOD AV @ BALSTON ST
Bus: 21
7:59 am SIMPSON ST No Intersection
7:59 am SIMPSON ST @ TAYLOR ST
8:04 am SWAN ST @ ATLANTIC BLVD
8:06 am SMITH ST @ MCARTHUR DR
8:07 am SMITH ST @ BEVERLY ANN DR
8:10 am STANDISH AV @ MILLARD AV
8:13 am ALLEN AV @ SWAN ST
8:16 am WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST
8:22 am LOCUST AV @ BICENTENNIAL WY
8:26 am BOURNE AV @ SUNSET AV
8:29 am SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
8:31 am SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
8:34 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
8:46 am CENTRAL AV – 100′ FROM MINERAL SPRING
8:50 am CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL
3:16 pm WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST
3:19 pm ALLEN AV @ SWAN ST
3:20 pm SWAN ST @ ATLANTIC BLVD
3:22 pm TAYLOR ST @ SIMPSON ST
3:26 pm SMITH ST @ BEVERLY ANN DR
3:28 pm STANDISH AV @ MILLARD AV
3:31 pm CENTRAL AV – 100′ FROM MINERAL SPRING
3:34 pm LOCUST AV @ BICENTENNIAL WY
3:38 pm BOURNE AV @ SUNSET AV
3:40 pm SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
3:42 pm SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
3:44 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN

 

GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
Bus: 10
8:11 am DOUGLAS AV No Intersection
8:11 am DOUGLAS AV @ HAWTHORNE PL
8:16 am WOODWARD RD @ ROSNER AV
8:19 am LEXINGTON @ DOUGLAS
8:24 am WOODBINE ST @ SHERMAN AV
8:29 am MARILYN DR @ ANGELA CT
8:31 am SUNSET AV @ BOURNE AV
8:37 am CENTRAL AV @ GREENFIELD AV
8:40 am SMITH ST @ MCARTHUR DR
8:43 am BROWN AV @ MURIEL AV
8:46 am LOCUST AV @ BOURNE AV
8:50 am GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
3:19 pm SMITH ST @ MCARTHUR DR
3:22 pm GREENFIELD AV @ CENTRAL AV
3:31 pm DOUGLAS AV @ HAWTHORNE PL
3:36 pm WOODWARD RD @ ROSNER AV
3:40 pm LEXINGTON @ DOUGLAS
3:44 pm WOODBINE ST @ SHERMAN AV
3:49 pm MARILYN DR @ ANGELA CT
3:51 pm SUNSET AV @ BOURNE AV
3:54 pm BOURNE AV @ LOCUST AV
3:55 pm BROWN AV @ MURIEL AV
Bus: 13
8:27 am METCALF AV@GREENVILLE AV
8:27 am METCALF AV @ FRUIT HILL AV
8:30 am LYMAN AV @ WOONASQUATUCKET AV
8:31 am WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
8:32 am 1 FALCO ST – WAY TO GROW
8:34 am WOONASQUATUCKET AV @ ZIPPORAH ST
8:38 am 55 WATERMAN AVE
8:40 am WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
8:50 am GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
3:17 pm WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
3:29 pm 55 WATERMAN AVE
3:34 pm WOONASQUATUCKET AV @ ZIPPORAH ST
3:36 pm 1 FALCO ST – WAY TO GROW
3:37 pm WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
3:38 pm WOONASQUATUCKET AV @ LYMAN AV
3:41 pm METCALF AV @ FRUIT HILL AV
3:42 pm LYMAN AV @ CLEARMEADOW DR
Bus: 15
8:16 am ANGELL RD@LEXINGTON AV
8:23 am SMITHFIELD RD @ RIVERVIEW DR
8:25 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
8:34 am 1766 BICENTENNAL WAY (OFFICE)
8:35 am BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
8:37 am LOCUST AV @ JACKSONIA DR
8:41 am LORI DR @ KAREN DR
8:43 am BARBARA ANN DR @ SHERRI DR
8:45 am WOODHAVEN BLVD @ NORTH ELMORE AV
8:48 am NORTH ELMORE AV @ SHERWOOD AV
8:50 am GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm GREYSTONE ELEMENTARY SCHOOL
3:16 pm ELMORE AV @ SHERWOOD AV
3:18 pm WOODHAVEN BLVD @ NORTH ELMORE AV
3:19 pm SHERRI DR @ BARBARA ANN DR
3:21 pm LORI DR @ KAREN DR
3:25 pm JACKSONIA DR @ LOCUST AV
3:26 pm LOCUST AV @ BICENTENNIAL WY
3:27 pm 1766 BICENTENNAL WAY (OFFICE)
3:30 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
3:37 pm SMITHFIELD RD @ RIVERVIEW DR
3:45 pm 395 ANGELL ROAD

 

MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
Bus: 11
8:14 am 173 WOONASQUATUCKET AVENUE
8:14 am WOONASQUATUCKET AV @ SUNFLOWER C
8:17 am GREENVILLE AV @ LYMAN AV
8:18 am 59 LYMAN AVENUE
8:20 am LYMAN AV @ WOONASQUATUCKET AV
8:22 am WOONASQUATUCKET AV @ KILEY ST
8:24 am WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
8:25 am 1 FALCO ST – WAY TO GROW
8:27 am WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV
8:34 am THE LEARNING ACADEMY/1900 MINERAL SP
8:38 am 8 WENSCOTT LN
8:40 am HICKORY RD @ ROBINS WY
8:44 am SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
8:50 am MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:20 pm WOONASQUATUCKET AV @ SUNFLOWER C
3:22 pm GREENVILLE AV @ LYMAN AV
3:24 pm LYMAN AV @ WOONASQUATUCKET AV
3:26 pm WOONASQUATUCKET AV @ KILEY ST
3:28 pm WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST
3:29 pm 1 FALCO ST – WAY TO GROW
3:30 pm WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV
3:38 pm THE LEARNING ACADEMY/1900 MINERAL SP
3:41 pm SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
3:43 pm 8 WENSCOTT LN
3:45 pm HICKORY RD @ ROBINS WY
Bus: 17
8:17 am WOONASQUATUCKET AV@METCALF AV
8:21 am METCALF AV @ GREENVILLE AV
8:25 am METCALF AV @ FRUIT HILL AV
8:29 am LYMAN AV @ LAUREL ST
8:32 am ORCHARD ST @ HUMBERT ST
8:40 am SIMPSON ST @ TAYLOR ST
8:45 am SMITH ST @ MCARTHUR DR
8:50 am MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:16 pm SMITH ST @ MCARTHUR DR
3:19 pm TAYLOR ST @ SIMPSON ST
3:23 pm HUMBERT ST @ ORCHARD ST
3:26 pm LYMAN AV @ LAUREL ST
3:28 pm FRUIT HILL AV @ METCALF AV
3:30 pm METCALF AV @ GREENVILLE AV
3:31 pm METCALF AV @ WOONASQUATUCKET AV
Bus: 24
8:14 am HAWKINS BLVD@SAMPSON AV
8:21 am OLNEY AV @ BELCOURT AV
8:24 am HOMEWOOD AV @ APPLE LANE
8:27 am OBSERVATORY AV @ MIDLAND ST
8:29 am OLNEY AV @ FERNCREST BLVD
8:38 am AUDUBON AV @ KENTLAND AV
8:42 am HIGH SERVICE AV @ ORMONDE ST
8:44 am 65 HIGH SERVICE AVENUE
8:46 am SMITH ST @ WELLESLEY AV
8:50 am MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:17 pm SMITH ST @ WELLESLEY AV
3:18 pm 65 HIGH SERVICE AVENUE
3:19 pm HIGH SERVICE AV @ ORMONDE ST
3:21 pm AUDUBON AV @ KENTLAND AV
3:25 pm OLNEY @ FIRST
3:32 pm OLNEY AV @ FERNCREST BLVD
3:32 pm OLNEY AV @ FARNUM AV
3:35 pm OBSERVATORY AV @ MIDLAND ST
3:36 pm HOMEWOOD AV @ APPLE LANE
3:38 pm OLNEY AV @ BELCOURT AV
3:42 pm HAWKINS BLVD @ SAMPSON AV
Bus: 25
8:14 am 11 PURITAN ST
8:31 am ELIOT AV @ KNAPP ST
8:35 am 256 GENTIAN AV
8:36 am HILLSIDE DR @ JOHN F KENNEDY CIR
8:38 am WOODBINE ST @ SHERMAN AV
8:40 am BURNSIDE ST @ LINWOOD ST
8:42 am HIGH SERVICE AV @ MURRAY ST
8:45 am COLONIAL DR @ SMITHFIELD RD
8:47 am FRUIT HILL AV @ DOYLE DR
8:50 am MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm MCGUIRE ELEMENTARY SCHOOL
3:17 pm COLONIAL DR @ SMITHFIELD RD
3:19 pm FRUIT HILL AV @ DOYLE DR
3:22 pm HIGH SERVICE AV @ MURRAY ST
3:25 pm LINWOOD ST @ BURNSIDE ST
3:27 pm SHERMAN AV @ WOODBINE ST
3:29 pm HILLSIDE DR @ JOHN F KENNEDY CIR
3:31 pm 256 GENTIAN AV
3:34 pm ELIOT AV @ KNAPP ST
3:37 pm 11 PURITAN ST
3:38 pm PURITAN ST No Intersection

 

 

NORTH PROVIDENCE HIGH SCHOOL
Bus: 10
7:01 am WOONASQUATUCKET AV@CHANDLER ST
7:06 am WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:05 pm GEORGE ST @ WOONASQUATUCKET AV
2:08 pm WOONASQUATUCKET AV @ CHANDLER ST
Bus: 11
7:05 am SMITH ST@FERNCLIFF AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:05 pm SMITH ST @ FERNCLIFF AV
Bus: 12
6:58 am OBED AV@CHARLES ST
7:01 am CHARLES ST @ GILLEN AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:09 pm OBED AV @ CHARLES ST
2:12 pm CHARLES ST @ GILLEN AV
Bus: 13
6:56 am FRUIT HILL AV No Intersection
6:56 am FRUIT HILL AV@HUMBERT ST (FIRE STATIO
6:57 am HUMBERT ST @ LAUREL DR
6:59 am WOONASQUATUCKET AV @ LYMAN AV
7:04 am WOONASQUATUCKET AV @ METCALF AV
7:08 am METCALF AV @ FRUIT HILL AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:05 pm FRUIT HILL AV@HUMBERT ST (FIRE STATIO
2:07 pm FRUIT HILL AV @ METCALF AV
2:08 pm METCALF AV @ WOONASQUATUCKET AV
2:11 pm WOONASQUATUCKET AV @ LYMAN AV
2:17 pm HUMBERT ST @ LAUREL DR
Bus: 14
6:59 am WATERMAN AV@SANGIOVANNI DR
7:02 am WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:06 pm WATERMAN AV @ SANGIOVANNI DR
2:09 pm WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
2:12 pm 19 GREYSTONE AV
Bus: 15
6:48 am LYDIA AV@MICHELE DR
6:49 am ELVIRA ST @ MONTICELLO ST
6:52 am PALM ST @ ARRO ST
6:54 am POPE ST @ ANGELL RD
6:56 am BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
6:57 am LEXINGTON AV @ BIRCHWOOD DR
6:59 am 412/408 ANGELL ROAD
7:00 am 450 ANGELL RD
7:08 am WEST RIVER PKWY @ CARRIAGE WY
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:03 pm CARRIAGE WY @ WEST RIVER PKWY
2:10 pm BIRCHWOOD DR @ LEXINGTON AV
2:11 pm 412/408 ANGELL ROAD
2:12 pm 450 ANGELL RD
2:18 pm SPRINGDALE AV @ BENJAMIN DR
2:20 pm ANGELL RD @ POPE ST
2:25 pm MICHELE DR @ LYDIA AV
2:26 pm ELVIRA ST @ MONTICELLO ST
2:28 pm PALM ST @ ARRO ST
Bus: 16
6:56 am LOCUST AV@BOURNE AV
7:03 am SMITH ST @ OREGON AV
7:06 am OLNEY AV @ GARDNER AV
7:11 am HIGH SERVICE AV @ ORMONDE ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:04 pm HIGH SERVICE AV @ ORMONDE ST
2:06 pm OLNEY AV @ GARDNER AV
2:11 pm SMITH ST @ OREGON AV
2:15 pm LOCUST AV @ BOURNE AV
Bus: 17
6:59 am CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
7:04 am CHARLES ST @ OBED AV
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:08 pm CHARLES ST @ OBED AV
2:10 pm CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
Bus: 18
6:54 am DORA ST No Intersection
6:54 am DORA ST @ VINCENT AV
6:58 am DORMAN AV @ ATWOOD AV
7:03 am MINERAL SPRING AV @ FERA ST
7:05 am ELENA ST @ VERDI ST
7:07 am OLNEY ST @ IVAN ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:06 pm FERA ST @ MINERAL SPRING AV
2:08 pm ELENA ST @ VERDI ST
2:10 pm OLNEY ST @ IVAN ST
2:14 pm ATWOOD AV @ DORMAN AV
2:16 pm DORA ST @ VINCENT AV
Bus: 19
6:50 am LORI DR@KAREN DR
6:53 am SHERWOOD AV @ BICENTENNIAL WY
6:58 am BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
7:02 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
7:10 am SMITHFIELD RD @ RIVERVIEW DR
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:03 pm SMITHFIELD RD @ RIVERVIEW DR
2:05 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
2:13 pm BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
2:17 pm BICENTENNIAL WY @ SHERWOOD AV
2:20 pm LORI DR @ KAREN DR
Bus: 21
7:03 am 2 EMANUEL STREET
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:07 pm 2 EMANUEL STREET
Bus: 22
6:59 am WOODWARD ST@VERDI ST
7:05 am ALEXANDER ST @ PEARL AV
7:07 am TIFFANY ST @ FRIENDSHIP ST
7:09 am LEXINGTON AV @ ALEXANDER ST
7:12 am MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
7:15 am NORTH PROVIDENCE HS
2:00 pm NORTH PROVIDENCE HS
2:03 pm ALEXANDER ST @ LEXINGTON AV
2:05 pm TIFFANY ST @ FRIENDSHIP ST
2:07 pm PEARL AV @ ALEXANDER ST
2:09 pm WOODWARD ST @ VERDI ST
2:17 pm MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST

 

RICCI MIDDLE SCHOOL
Bus: 10
7:42 am JACKSONIA DR@JOSLIN ST
7:45 am LORI DR @ KAREN DR
7:48 am WOODHAVEN BLVD @ NORTH ELMORE AV
7:51 am NORTH ELMORE AV @ SHERWOOD AV
7:55 am 100 MORGAN AV
8:05 am RICCI MIDDLE SCHOOL
2:35 pm RICCI MIDDLE SCHOOL
2:41 pm 100 MORGAN AV
2:43 pm ELMORE AV @ SHERWOOD AV
2:46 pm NORTH ELMORE AV @ WOODHAVEN BLVD
2:49 pm LORI DR @ KAREN DR
2:51 pm JOSLIN ST @ JACKSONIA DR
Bus: 11
7:40 am CONIFER DR@WEST RIVER PKWY
7:42 am 1560 DOUGLAS AVENUE
7:46 am SMITHFIELD RD @ LAWNACRE DR
7:48 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
7:52 am BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
7:55 am LOCUST AV @ BOURNE AV
7:58 am MINERAL SPRING AV @ SOUTH LOCUST AV
8:05 am RICCI MIDDLE SCHOOL
2:35 pm RICCI MIDDLE SCHOOL
2:44 pm WEST RIVER PKWY @ CONIFER DR
2:46 pm 1560 DOUGLAS AVENUE
2:50 pm SMITHFIELD RD @ LAWNACRE DR
2:52 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
2:55 pm BICENTENNIAL WY @ LOCUST AV
2:57 pm LOCUST AV @ BOURNE AV
2:59 pm MINERAL SPRING AV @ SOUTH LOCUST AV
3:00 pm MINERAL SPRING AV @ LOCUST AV
Bus: 13
7:40 am GREYSTONE AV@WATERMAN AV
7:49 am SMITH ST @ STEERE AV
7:50 am WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST
7:57 am WOONASQUATUCKET AV @ PACKARD AV
7:58 am WOONASQUATUCKET AV @ METCALF AV
7:59 am METCALF AV @ FRUIT HILL AV
8:01 am WOONASQUATUCKET AV @ ROSEMONT TE
8:05 am RICCI MIDDLE SCHOOL
2:35 pm RICCI MIDDLE SCHOOL
2:37 pm FRUIT HILL AV @ METCALF AV
2:38 pm WOONASQUATUCKET AV @ ROSEMONT TE
2:39 pm WOONASQUATUCKET AV @ METCALF AV
2:41 pm PACKARD AV @ WOONASQUATUCKET AV
2:46 pm WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST
2:55 pm WATERMAN AV @ GREYSTONE AV
3:00 pm SMITH ST @ STEERE AV
3:01 pm SMITH ST
Bus: 14
7:50 am COTTAGE AV@BARKER AV@TOWANDA DR
7:51 am CENTRAL AV @ GREENFIELD AV
7:54 am SMITH ST @ MILES AV
7:57 am SMITH ST @ DEWEY AV
7:59 am ANGELL AV @ CENTREDALE SCHOOL DRIV
8:05 am RICCI MIDDLE SCHOOL
2:35 pm RICCI MIDDLE SCHOOL
2:42 pm TOWANDA DR @ BARKER AV
2:43 pm CENTRAL AV @ GREENFIELD AV
2:46 pm SMITH ST @ MILES AV
2:49 pm SMITH ST @ DEWEY AV
2:51 pm ANGELL AV @ CENTREDALE SCHOOL DRIV
Bus: 21
7:41 am Derby @ 100′ From MSA
7:44 am DOUGLAS AV @ CARL AV
7:48 am CHESTNUT ST @ SMITHFIELD RD
7:50 am SMITHFIELD RD @ BARRY CT
7:55 am SHERMAN AV @ WOODBINE ST
7:57 am LONGWOOD AV @ REDWOOD DR
8:01 am OLNEY AV @ GARDNER AV
8:05 am RICCI MIDDLE SCHOOL
2:35 pm RICCI MIDDLE SCHOOL
2:37 pm OLNEY AV @ GARDNER AV
2:41 pm LONGWOOD AV @ REDWOOD DR
2:43 pm WOODBINE ST @ SHERMAN AV
2:49 pm SMITHFIELD RD @ BARRY CT
2:50 pm SMITHFIELD RD @ CHESTNUT ST
2:54 pm DOUGLAS AV @ CARL AV
2:57 pm Derby @ 100′ From MSA
Bus: 24
7:43 am SUNSET AV No Intersection
7:43 am SUNSET AV @ BOURNE AV
7:46 am FRUIT HILL AV @ WATAUGA AV
7:52 am HIGH SERVICE AV @ SUPERIOR VIEW BLVD
7:55 am HIGH SERVICE AV @ LINWOOD ST
7:59 am 38 HIGH SERVICE AVENUE
8:05 am RICCI MIDDLE SCHOOL
2:35 pm RICCI MIDDLE SCHOOL
2:39 pm 38 HIGH SERVICE AVENUE
2:40 pm HIGH SERVICE AV @ LINWOOD ST
2:41 pm HIGH SERVICE AV @ SUPERIOR VIEW BLVD
2:45 pm FRUIT HILL AV @ WATAUGA AV
2:48 pm SUNSET AV @ BOURNE AV

 

STEPHEN OLNEY SCHOOL
Bus: 12
8:14 am GILLEN AV@LINCOLN AV
8:19 am BORAH ST @ FLORENCE ST
8:21 am BORAH ST @ AMBROSE ST
8:24 am ORLANDO DR @ MARK DR
8:25 am MARK DR @ FRANCIS AV
8:29 am FINCH AV @ DORMAN AV
8:31 am DORMAN AV @ ATWOOD AV
8:34 am BAIRD @ 100′ FROM MSA
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:22 pm BAIRD @ 100′ FROM MSA
3:24 pm ATWOOD AV @ DORMAN AV
3:26 pm DORMAN AV @ FINCH AV
3:28 pm FRANCIS AV @ MARK DR
3:29 pm MARK DR @ ORLANDO DR
3:30 pm GILLEN AV @ RANDALL RD
3:31 pm BORAH ST @ AMBROSE ST
3:32 pm BORAH ST @ FLORENCE ST
3:33 pm LINCOLN AV @ GILLEN AV
Bus: 16
8:04 am OBED AV@CHARLES ST
8:05 am CHARLES ST @ JANE ST
8:08 am CHARLES ST @ ANGELO AV
8:12 am OBED & ANN
8:14 am CHARLES ST @ REMINGTON ST
8:21 am BENNETT ST @ ATLANTIC AV
8:25 am BENNETT ST @ LYDIA AV
8:30 am SUDBURY ST @ TARKLIN ST
8:33 am FERA ST @ NEW ST
8:35 am ARRO ST @ PALM ST
8:37 am PALM ST @ YOUNG ST
8:40 am MONTICELLO ST @ ELVIRA ST
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:19 pm MONTICELLO ST @ ELVIRA ST
3:20 pm PALM ST @ YOUNG ST
3:21 pm PALM ST @ ARRO ST
3:23 pm FERA ST @ NEW ST
3:25 pm TARKLIN ST @ SUDBURY ST
3:26 pm LYDIA AV @ BENNETT ST
3:28 pm BENNETT ST @ ATLANTIC AV
3:32 pm CHARLES ST @ REMINGTON ST
3:35 pm CHARLES ST @ OBED AV
3:36 pm CHARLES ST @ JANE ST
3:38 pm CHARLES ST @ SHEPARD AV
3:42 pm OBED & ANN
Bus: 19
8:12 am DOUGLAS AV@MARCONI ST
8:14 am MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
8:16 am 11 PURITAN ST
8:18 am DOUGLAS AV @ HAWTHORNE PL
8:20 am ROBINS WY @ HICKORY RD
8:20 am 6 HICKORY ROAD
8:21 am TWINS LN @ WENSCOTT LN
8:22 am 32 MEADOW VIEW BOULEVARD
8:23 am LAKE DR @ RIVERVIEW DR
8:26 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
8:29 am SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
8:30 am 593 SMITHFIELD ROAD
8:31 am SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
8:33 am SMITHFIELD RD @ BEACH ST
8:34 am BEACH ST @ LONGUE VUE AV
8:36 am MARBLEHEAD AV @ LAWRENCE ST
8:40 am 256 GENTIAN AV
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:17 pm MARBLEHEAD AV @ LAWRENCE ST
3:21 pm 256 GENTIAN AV
3:27 pm SMITHFIELD RD @ CHESTNUT ST
3:28 pm LONGUE VUE AV @ BEACH ST
3:31 pm SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
3:32 pm 593 SMITHFIELD ROAD
3:34 pm SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
3:37 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
3:40 pm RIVERVIEW DR @ LAKE DR
3:41 pm 32 MEADOW VIEW BOULEVARD
3:43 pm WENSCOTT LN @ TWINS LN
3:44 pm 6 HICKORY ROAD
3:45 pm HICKORY RD @ ROBINS WY
3:47 pm DOUGLAS AV @ HAWTHORNE PL
3:48 pm DOUGLAS AV @ MARCONI ST
3:51 pm MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
3:53 pm 11 PURITAN ST
Bus: 23
8:06 am 25 WENTWORTH STREET
8:07 am FREDERICK ST @ ALEXANDER ST
8:10 am FAB-YOU-US
8:12 am IRVING ST @ ANGELL RD
8:14 am ANGELL RD @ POPE ST
8:16 am BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
8:18 am 238 LEXINGTON AV
8:19 am LEXINGTON AV @ BIRCHWOOD DR
8:20 am LEXINGTON AV @ ANGELL RD
8:22 am 408/412 ANGELL ROAD
8:29 am BIRCHWOOD DR @ BIRCHWOOD MS DRIVE
8:33 am 37 WEST RIVER PKWY
8:34 am WEST RIVER PKWY @ PINEWOOD DR
8:36 am CONIFER DR @ LORING LN
8:39 am SORRELL RD @ WEST RIVER PKWY
8:40 am WEST RIVER PKWY @ CARRIAGE WY
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
Bus: 23
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:16 pm 37 WEST RIVER PKWY
3:18 pm WEST RIVER PKWY @ PINEWOOD DR
3:19 pm WEST RIVER PKWY @ SORRELL RD
3:20 pm WEST RIVER PKWY @ CARRIAGE WY
3:22 pm LORING LN @ CONIFER DR
3:25 pm BIRCHWOOD MS DRIVEWAY @ BIRCHWOOD
3:27 pm BIRCHWOOD DR @ LEXINGTON AV
3:28 pm LEXINGTON AV @ ANGELL RD
3:30 pm 408/412 ANGELL ROAD
3:36 pm 238 LEXINGTON AV
3:37 pm BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
3:40 pm ALEXANDER ST @ FREDERICK ST
3:41 pm 25 WENTWORTH STREET
3:45 pm FAB-YOU-US
3:47 pm IRVING ST @ ANGELL RD
3:49 pm ANGELL RD @ POPE ST
I

 

WHELAN ELEMENTARY SCHOOL
Bus: 18
8:11 am DOUGLAS @ LEXINGTON AVE
8:13 am 47 GOLDSMITH
8:15 am 25 WENTWORTH STREET
8:24 am LYDIA AV @ ORFORD ST
8:27 am CHARLES ST @ URBAN AV
8:42 am WASHINGTON ST @ GEM ST
8:50 am WHELAN ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm WHELAN ELEMENTARY SCHOOL
3:19 pm WASHINGTON ST @ GEM ST
3:24 pm CHARLES ST No Intersection
3:24 pm CHARLES ST @ URBAN AV
3:32 pm ORFORD ST @ LYDIA AV
3:38 pm 25 WENTWORTH STREET
3:40 pm 47 GOLDSMITH
3:42 pm DOUGLAS @ LEXINGTON AVE
Bus: 22
8:29 am DORA ST No Intersection
8:29 am DORA ST @ VINCENT AV
8:33 am CHARLES ST @ JANE ST
8:35 am CHARLES ST @ JANE ST
8:36 am CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
8:38 am CHARLES ST @ SHEPARD AV
8:43 am 229 GROSVENOR AVENUE
8:50 am WHELAN ELEMENTARY SCHOOL
3:15 pm WHELAN ELEMENTARY SCHOOL
3:19 pm DORA ST @ VINCENT AV
3:23 pm CHARLES ST @ JANE ST
3:25 pm CHARLES ST @ JANE ST
3:26 pm CHARLES @ MACARI @ CHARLOTTE
3:27 pm CHARLES ST @ CHARLOTTE ST
3:29 pm CHARLES ST @ SHEPARD AV
3:33 pm 229 GROSVENOR AVENUE